Relacja - Seminaria Lodziarskie 2024

Wędrówka przez lodowe NOWOŚĆI‼️
Najnowsze trendy prosto z Włoch, tajniki sztuki lodziarstwa, niezawodne maszyny, aromantyczna kawa, orzeźwiająca granita, lemoniada, wafle, a także uzupełniające ofertę dekoracje oraz opakowania.

Kolejna edycja już za nami. Odbyło się osiem spotkań w kilku miastach, które przyciągnęły zarówno pasjonatów lodów, jak i profesjonalistów z branży.
Uczestnicy spotkań mieli okazje spróbować między innymi lodowych propozycji, które swoją premierę miały na włoskich targach SIGEP.

Na seminariach miłośnicy lodów mieli także okazję poznać nowe smaki i kombinacje, które mogą zaskoczyć nawet najbardziej wymagających koneserów. Marka Fabbri zaprezentowała m.in., gotową bazę Simplé o smaku Mango Alphonso do produkcji sorbetów, zestaw jajko niespodzianka, czyli Delipasta Ovetto o smaku mlecznej czekolady + Snackolosi Ovetto polewa do marmurkowania również o smaku mlecznej czekolady. Mocnym akcentem wśród nowości jest Supercremosa, baza do lodów bez laktozy oraz oleju palmowego. Została rozszerzona oferta o Mixybary Zero oraz Plus. Jest to pełna gama koncentratów, dzięki którym przygotujemy granitę, aperitify, long drinki, koktajle i smoothie. 

Firmy nam towarzyszące w tym czasie, prezentowały trendy wśród  produktów owocowych i warzywnych jakimi są np. lemoniady, przeciery, nektary czy przekąski. Wszelkiego rodzaju wysokogatunkowe wafle do lodów, w bogatej gamie od klasycznych rożków po oblewane czekoladą wafle przekładane, bez glutenu oraz BIO. Szeroka oferta obejmująca dekoracje czekoladowe również z pasty cukrowej aż po druk cyfrowy i sitodruk w kolorze. Bogata oferta włoskiej kawy, która wyróżniła się wspaniałym smakiem. Maszyny projektowane z myślą o zróżnicowanych potrzebach lodziarni i zakładów produkcyjnych, oferując różne pojemności, szybkości i funkcje dostosowane do wymagań klientów. Podczas omawiania asortymentu z zakresu opakowań, podaliśmy najważniejsze informacje dotyczące ustawy SUP – plastiki jednorazowego użytku.

=> Seminaria nie odbyłyby się bez wsparcia  naszych partnerów, firm takich jak:
Fabbri 1905, Valmar Gobal, Miran Ice Cones, Purena, Modecor, Elmeco, Coldelite, Malongo.
Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, partnerom i patronom.

Podsumowując, seminaria lodziarskie są nie tylko doskonałą okazją do nauki i poszerzania wiedzy, ale także do budowania społeczności pasjonatów lodów oraz przyczyniają się do rozwoju branży poprzez wprowadzanie nowych technologii i smaków. 

ZAPRASZAMY ZA ROK#
Następny artykuł
Fundusze Unijne
Poprzedni artykuł
Strona naszej marki - ALFAPRO