Panettone World Championship

Mistrzostwa Świata Panettone w Mediolanie. Rozpoczęła się rywalizacja kulinarna w wypieku idealnego włoskiego ciasta. Konkurs to idealna możliwość reprezentowania kraju oraz zdolności naszej drużyny. 

Mediolan 09.10-14.10.2023 - Mistrzostwa Świata w pieczeniu Panettone.
To prestiżowe wydarzenie kulinarno-piekarskie, które odbywa się co kilka lat i skupia najbardziej utalentowanych cukierników i piekarzy z całego świata. Panettone to tradycyjne włoskie ciasto b
Bożonarodzeniowe, które jest znane ze swojego charakterystycznego kształtu i składników. Mistrzostwa są okazją do prezentacji kreatywności i umiejętności w przygotowywaniu tego wyjątkowego włoskiego wypieku. Postanowiliśmy wziąć udział i reprezentować nasz kraj w tym wydarzeniu, ponieważ jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i inspiracji między różnymi kulturami kulinarnymi. Nasza drużyna w składzie: Cesare Candido technolog - doradca kulinarny, Raffaele Derosa technolog cukiernictwa, Jacek Wiarek i Kamil Holeksa piekarze z 15-letnim doświadczeniem z piekarni Gryzmi Zabrze, podjęli to wyzwanie. Zawodnicy będą musieli upiec 3 rodzaje Panettone min.: klasyczne włoskie, czekoladowe oraz "innowacyjne" na słono. Prace trwają w specjalnie przygotowanym laboratorium, do którego wpuszczeni są tylko uczestnicy i tam pod czujnym okiem kierownika wypiekają swoje specjały. 
Gorąco ich dopingujemy i z niecierpliwością czekamy na finałowy dzień. 
Zachęcamy do śledzenia rywalizacji naszej drużyny o Mistrzostwo Świata !!!
Następny artykuł
Panettone World Championship
Poprzedni artykuł
Targi EuroGastro 2023 w Warszawie