Rybnickie Mistrzostwa Młodych Cukierników 2016

18 czerwca w Rybniku odbyła się piata edycja Rybnickich Mistrzostw Młodych Cukierników.

Konkurs był kierowany do uczniów szkół zawodowych oraz miłośników cukiernictwa, miał charakter ogólnopolski. Organizatorem Rybnickich Mistrzostw Młodych Cukierników była Mała Akademia Mistrzostwa Zawodowego, działająca pod patronatem naszej firmy oraz Prezydent Miasta Rybnik. 

Impreza miała charakter plenerowy. Zadaniem drużyn uczestniczących w konkursie było wykonanie dzieła cukierniczego nawiązującego swą tematyką do Śląska

W konkursie wzięło udział sześciu uczniów szkolących się w zawodzie cukiernika. Swoje reprezentacje wystawiły szkoły cukiernicze z Rybnika, Jastrzębia–Zdroju oraz Skoczowa.
W skład Jury wchodziła pani Renata Martyna Białdyga – zapalony cukiernik, dwukrotnie na podium mistrzostw cukierniczych ExpoSweet w Warszawie i międzynarodowego konkursu Cake International w Londynie, pan Krzysztof Wysłucha, wieloletni mistrz cukiernictwa oraz prowadzący warsztaty szkoleniowe w Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego. Swoje oceny podali również przedstawiciele władz miejskich Rybnika.

Tegoroczne Mistrzynie zastosowały w swej pracy różne techniki dekoracji, między innymi obłożenie lukrem plastycznym, który odpowiednio zabarwiły specjalnymi jadalnymi barwnikami i malowanie farbami spożywczymi. Niestety pogoda nie była przychylna dla uczestników konkursu, ponieważ torty  nie lubią upałów . Nagrodą w konkursie były dyplomy dla uczestników oraz statuetka "Złote Jabłko" ufundowane przez Prezydenta Miasta Rybnik, które w tym roku przypadło Justynie i Izie. Uczennice do konkursu przygotowywała nauczycielka zawodu pani Joanna Gwizdała. Gratulujemy!
Następny artykuł
Ogólnopolski Zlot Szefów Kuchni 2016
Poprzedni artykuł
Targi ExpoSweet 2016